Поврзете се со нас

Евролига

Топ 10 одбројување за сите кошаркарски фанови: Најмагичните потези на сезоната во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Има уште доста време до новата сезона во Евролигата која започнува на почетокот на месец октомври, но тоа не е пречка за да се потсетиме на најдоброто од натпреварувачката 2022/2023, кампања во која трофејот заврши во рацете на играчите на Реал Мадрид.

Многу мајстории донесе изминатава година, но медиа тимот доби задача и ги избра најдобрите десет потези кои донесоа ерупција, емоции кај фановите.

Опуштете се и уживајте во наредните четири минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни