Млади спортисти

Млади спортисти

akademija-metalurg
Млади спортисти

Во салата Народни херои се одигра пријателски натпревар помеѓу екипите на ДСУ Спортска академија и суперлигашот Металург 2, кој заврши со победа на Академијата со 33:27. Вакви натпревари се предвидени во следните неколку недели, при што Спортска академија ...
Nikola-Sekulov2
Италија Млади спортисти

Македонскиот фудбалски потенцијал Никола Секулов, кој настапува во редовите на гигантот Јувентус, постигна гол во гостинската победа на „бјанконерите“ над Про Верчели со 4:0. Натпреварот е одигран во рамките на италијанското У-15 првенство, а Јувентус со убедлив триумф ...
Vane-Tasevski
Италија Млади спортисти

Италијанскиот прволигаш Сасуоло е сериозно заинтересиран за ангажирање на струмичанецот Ване Тасевски, објави „сдк.мк“. Талентираниот македонски фудбалер десетина години живее во Пјаченца, Италија, а со настапите во локалниот клуб Про Пјаченца, го привлекол вниманието и на поголемите клубови. ...
slika-1
Македонија Млади спортисти

Фудбалската федерација на Македонија по повод педесет годишнината од основањето на ДСУ за рехабилитација и образование „Св. Наум Охридски“ – Скопје присуствуваше на свечената приредба изведена од страна на учениците од образовната институција. Во рамките на манифестацијата директорот на ...
nikola-sekulov1
Италија Млади спортисти

Големиот македонски фудбалски талент, Никола Секулов, денеска го решил големото италијанско дерби меѓу Интер и Јувентус на пријателски натпревар на екипите за играчи до 15 години кој бил одигран на ниво на првенствен дуел во Милано. Според информациите ...
juzna tribina crveno zolta
Млади спортисти

Организацијата на настан од отворен карактер, меѓу кои се и спортските и културните случувања, наликува на непредвидлива борба со голема кафена мечка. Зошто е тоа така? Целата непредвидливост може да му се препише на општествово во кое живееме, ...
makedonija 3x3 riga 2016
Млади спортисти Репрезентација

Македонската баскет (3×3) репрезентација за играчи до 18 години оствари победа над Украина во првата фаза од квалификациите за ЕП во Унгарија, но тоа не беше доволно да избори пласман во следната рунда од квалификацискиот турнир кој продолжува ...
makedonija 3x3 riga 2016
Млади спортисти Репрезентација

Четири кошаркари на Македонија помлади од 18 години ќе играат во Рига, Летонија, за пласман на европското првенство во Унгарија со цел да го повторат ланскиот успех. Елвис Хот и Борис Вчков имаат искуство од минатата година, додека ...
13579746_1207845429233968_1734499598_o
Италија Млади спортисти

Македонија отсекогаш имала респектабилни фудбалски таленти, но од повеќе причини, меѓу кои и полошите услови од своите врсници низ Европа, само мал дел од нив направија повпечатлива кариера и стигнаа до забележителни успеси. Фудбалските фанови во нашата земја ...
vardar m14 so trofejot
Македонија Млади спортисти

Кошаркарите на Вардар до 14 години ја освоија титулата во својата конкуренција, совладувајќи ги ривалите од Водно Санс со 83:70 (38:38) во вториот натпревар од финалната серија и стигнаа до втората победа која им го донесе трофејот. Освен ...