Млади спортисти

Млади спортисти

agencija-za-mladi-i-sport-610x400
Млади спортисти

Спортот како потреба на секоја земја има доминантно место во интересите на државите, особено има големо влијание врз секојдневието на младите во насока кон правилен психофизички развој, како и превенција на младиот човек од зависностите и другте социо-патолошки ...
pingpong1
Млади спортисти

Во пресрет на престојното Балканско првенство во пинг понг за млади до 21 година, кое што ќе се одржи во Подгорица од 02 до 06 август, нашите надежи одржуваат напорни подготвителни тренинзи. Подготовките ги започнаа со добри резултати, ...
kire lazarov kamp 003
Македонија Млади спортисти

Во предвечерјето на затворањето на третиот по ред летен ракометен камп што е во организација на капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров, лиферувана е информацијата за отворање на ракометни школи. Според Лазаров, главната идеја е да се овозможи ...
alushakademija-5
Млади спортисти

Во текот на вчерашниот ден започнa третиот ракометниот камп „Маврово 2017“. По успехот на првите две изданија на летниот ракометен камп, трета година во низа домаќин на младите ракометни таленти ќе биде хотелот „Спорт“ во Маврово. Идните професионални ...
prespa resen
Млади спортисти

Џудо клубот Преспа Ресен зеде учество на четвртиот меѓународен турнир Струга опен 2017 и учевствуваме со 27 учесници од кои 23 освоија медали. Тоа се: Вон конкуренција: Христијан Фузевски – злато Валентин Шундовски- злато Марија Ангелова- злато Во ...
dsu sportska akademija
Млади спортисти

Кошаркарската селекција на ДСУ Спортска академија го освои второто место на меѓународниот турнир кој се одржа во Скопје, на кој учествуваа екипите на Арис, Лукоил Академик и Партизан. Третото место припадна на екипата на Лукоил Академик, додека Партизан, ...
mladi basket
Млади спортисти

На меѓународниот кошаркарски турнир „Спортска академија 2017“, екипата на ДСУ Спортска академија ја победи соодветната младинска екипа на КК Лукоил Академик Софија со 82-76. Играчите на Спортската академија со максимален ангажман и агресивна игра успеаа да извојуваат победа ...
08 dresovi rajkovic todorov zaednicka slika
Млади спортисти

ДСУ Спортска академија ќе организира меѓународен кошаркарски турнир во младинска конкуренција М18, на кој ќе учествуваат екипите на КК Арис, КК Партизан и КК Лукоил Академик. Турнирот ке се одржи во салата на КК Работнички во Градскиот парк ...
SAF2017
Млади спортисти

Селекцијата на ДСУ Спортска Академија победи во финалето на меѓународниот турнир во ракомет, на кој уште учествуваа и РК Црвена Звезда, РК Металург и РК Морнар. Во натпреварот за третотото место, РК Црвена Ѕвезда ја победи екипата на ...
FKForca
Млади спортисти

На 24-ти и 26-ти мај 2017 година во тренинг центарот „Петар Милошевски“ се одржа финалниот турнир за ФФМ детски лиги 2016/2017 година. Наградите на шампионите им беа доделени од првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, генералниот секретар Филип Поповски ...