Млади спортисти

Млади спортисти

08 dresovi rajkovic todorov zaednicka slika
Млади спортисти

ДСУ Спортска академија ќе организира меѓународен кошаркарски турнир во младинска конкуренција М18, на кој ќе учествуваат екипите на КК Арис, КК Партизан и КК Лукоил Академик. Турнирот ке се одржи во салата на КК Работнички во Градскиот парк ...
SAF2017
Млади спортисти

Селекцијата на ДСУ Спортска Академија победи во финалето на меѓународниот турнир во ракомет, на кој уште учествуваа и РК Црвена Звезда, РК Металург и РК Морнар. Во натпреварот за третотото место, РК Црвена Ѕвезда ја победи екипата на ...
FKForca
Млади спортисти

На 24-ти и 26-ти мај 2017 година во тренинг центарот „Петар Милошевски“ се одржа финалниот турнир за ФФМ детски лиги 2016/2017 година. Наградите на шампионите им беа доделени од првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, генералниот секретар Филип Поповски ...
univerzitet
Млади спортисти

Денеска во спортската сала “Македонски Херои” при Факултетот за физичко образование, спорт и здравје ќе се одиграат завршните натпревари од Универзитетската лига на УКИМ во мал фудбал, ракомет и кошарка во машка конкуренција. Првиот финален натпревар во ракомет ...
stefi
Млади спортисти

Спорт број еден во Македонија е ракометот и за таа цел пренесуваме една приказна поврзана токму со овој спорт. Станува збор за еден талент кој на ракометниот терен за првпат стапнува со неполни 10 години. Почетоците се врзани ...
Taekvondo 2
Млади спортисти

Македонскиот јунак, борец со големо срце, нашата надеж за следните олимписки игри, најдобриот таеквондо борец Дејан Георгиевски го освои историскиот медал на едно Европско првенство. Местото на случување е Софија, Република Бугарија, Европско првенство за јуниори и помлади ...
boshev_naslovna1
Млади спортисти

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески организираше прием на нашиот најмлад планинар, деветгодишниот Ване Бошев. Целта на посетата на ова амбициозно момче, вљубеник на планинарството беше пренесувањето на импресиите од искачувањето на врвовите Орле (1511м ...
akademija-metalurg
Млади спортисти

Во салата Народни херои се одигра пријателски натпревар помеѓу екипите на ДСУ Спортска академија и суперлигашот Металург 2, кој заврши со победа на Академијата со 33:27. Вакви натпревари се предвидени во следните неколку недели, при што Спортска академија ...
Nikola-Sekulov2
Италија Млади спортисти

Македонскиот фудбалски потенцијал Никола Секулов, кој настапува во редовите на гигантот Јувентус, постигна гол во гостинската победа на „бјанконерите“ над Про Верчели со 4:0. Натпреварот е одигран во рамките на италијанското У-15 првенство, а Јувентус со убедлив триумф ...
Vane-Tasevski
Италија Млади спортисти

Италијанскиот прволигаш Сасуоло е сериозно заинтересиран за ангажирање на струмичанецот Ване Тасевски, објави „сдк.мк“. Талентираниот македонски фудбалер десетина години живее во Пјаченца, Италија, а со настапите во локалниот клуб Про Пјаченца, го привлекол вниманието и на поголемите клубови. ...