АБА лига

АБА лига

antic
АБА лига

Играчите на Црвена Звезда му гостуваат на Партизан во последниот натпревар од 7.коло од АБА Лигата. Натпреварот ќе се одигра денес во салата ,,Александар Николиќ” од 21:00 часот. Најискусниот играч во тимот на Црвена Звезда, македонскиот интернационалец Перо ...
todorov
АБА лига

Македонскиот преставник МЗТ Скопје Аеродром доживеа нов пораз во АБА лигата и тоа на домашен терен од Мега Бемакс со 92-76. „Штрковите“ одиграа катастрофално во првото полувреме, па во вториот дел постојано се обидуваа да се вратат во ...
stojanovski
АБА лига

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром продолжија да бележат негативни резултати во АБА регионалната лига, па така вечерва во СЦ „Јане Сандански“ беа надиграни и од Мега Бемакс. Клубот од Сремска Митровица славеше со 92-76 во меч во кој ...
Ohrid AV
АБА лига

Македонскиот претставник во АБА-2 лигата, АВ Охрид успеа да запише и четврт пораз на гостувањето во Мостар кај Зрински. Охриѓани повторно со голема разлика изгубија од просечниот противник и тоа со повеќе од 30 разлика за конечни 93:62. ...
aco-todorov1
АБА лига

МЗТ Скопје беше декласиран на гостувањето кај Црвена Звезда во АБА лигата, а тренерот Александар Тодоров не можеше и не сакаше да сокрие колку е разочаран и непријатно изненаден од начинот на кој неговите кошаркари одиграле во Белград. ...
trajkovski
АБА лига

Кошаркарите на МЗТ Скопје доживеаа убедлив пораз од шампионот Црвена Звезда со 112-73 во последниот меч од 6. коло во АБА лигата. Иако бранителот на трофејот настапи без неколку значајни играчи како нашиот Перо Антиќ, Тејлор Рочести… тоа ...
Pero Antic 1
АБА лига

Тренерот на Црвена Звезда, Душан Алимпијевиќ  во изјава за медиумите потенцираше дека неговиот тим мора да му пристапи  многу сериозно против МЗТ Скопје во претстојниот натпревар од АБА лигата и додаде дека е многу среќен што ,,црвените-белите” ќе ...
normal_Mincev_dres
АБА лига

Кошаркарите на МЗТ Скопје го доживеаја и третиот пораз во актуелната сезона на АБА лигата, откако вечерва беа совладани на домашен терен од Цибона со резултат 76:83. Иако натпреварот беше доста тесен, а на одредени моменти МЗТ Скопје ...
bojan
АБА лига

Составот на МЗТ Скопје и втор меч во низа загуби на домашен терен во АБА лигата и тоа одново од хрватски претставник од Цибона. Пред 15 дена Задар си замина со целиот плен од „Јане Сандански“, а сега ...
todorov
АБА лига

Македонскиот претставник МЗТ Скопје претрпе нов пораз пред своите гледачи во АБА лигата, односно овој пат со триумф од „Јане Сандански“ си замина составот на Цибона кој славеше со 83-76. „Металците“ нормално беа разочарани поради неуспехот, но тренерот ...