Поврзете се со нас

АБА лига

Партизан доживеа шокантен пораз, „гробари“ жестоко ги исвиркаа играчите (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/PartizanBC

Партизан игра лошо во последено време и врза четири порази во низа (сите конкуренции) од кои последниот вчера беше шокантен од Сплит (67-74) во рамките на АБА лигата.

„Црно-белите“ имаа напорна недела, одиграа две средби во Евролигата за кратко време, но никој не очекуваше дека заморот ќе има одредено влијание во соочувањето со Сплит на домашен терен.

Обрадовиќ остана без зборови по шокантниот пораз на Партизан: Ова е вистински срам

Избраниците на Обрадовиќ потфрлија, постигнаа скромни 67 поени, па за тоа нивно издание беа „наградени“ од навивачите со жестоки свирежи по крајот на натпреварот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни