Поврзете се со нас

СЕХА лига

Вардар ги пушти во продажба билетите за битката со Нексе во СЕХА лигата

Објавено

на

Македонскиот ракометен првак, Вардар 1961 првиот сериозен предизвик во новата сезона ќе го има во СЕХА лигата каде за да стигне на завршниот турнир во Задар ќе мора да го мине Нексе од Нашице.

„Црвено-црните“ ќе го пречекаат хрватскиот претставник на 23 август во СЦ „Јане Сандански“ и тоа во вечерниот термин од 20:15 часот. Скопскиот тим веќе ја одреде цената на билетите и веќе истите можат да се набават по цена од 60 до 150 денари преку продажната мрежа на MkTickets.

Купувањето на билети може да се направи преку следниот линк:
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни