Поврзете се со нас

Лига Европа

Пакета донесе важна победа за Вест Хем, триумфи остварија и останатите фаворити (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/brfootball

Екипата на Вест Хем се избори за важна победа над Олимпијакос во дерби средбата од вечерните пресметки во Лига Европа.

„Чеканите“ пред 15 дена загубија во Пиреја и денеска бараа триумф со кој ќе направат исчекор кон наредната фаза. Таа цел ја остварија и тоа со погодокот кој Пакета го постигна во 73 минута.

Премиерлигашот сега има 9 бода исто како и Фрајбург кој испука „петарда“ во мрежата на ТСЦ. Бундеслигашот славеше со 5-0 во дуел во кој шанса не доби нашиот Мартин Мирчевски.

И останатите фаворити дојдоа до посакуваните резултати, поточно победи остварија Аталанта, Бетис и Спортинг.

РЕЗУЛТАТИ
АЕК – Марсеј 0-2
Аталанта – Штум 1-0
Бетис – Арис 4-1
Фрајбург – ТСЦ 5-0
Хакен – Молде 1-3
Ренџерс – Спарта 2-1
Спортинг – Раков 2-1
Вест Хем – Олимпијакос 1-0

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни