Поврзете се со нас

Балкан

Необична ситуација во Хрватска: Три „живи ѕида“ и проектил за победа (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Ријека го потврди статусот на фаворит и издвојува победа над Рудеш од 1-0, победа со која обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Хрватска.

Гостите долго време го бараа победничкиот гол, а до истиот стигнаа во самата завршница преку Нико Галешиќ во 79 минута. Иако се работеше за навистина голема дистанца, Галешиќ се одлучи да го искористи слободниот удар и силно да бие, а топката мина преку три поставени „живи ѕида“ и заврши во мрежата на домаќините.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни