Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Банкеро со страшно забивање го здрма кошот на Њу Орлеанс (ВИДЕО)

Објавено

на

Девет натпревари беа одиграни во НБА лигата, а поуспешни за нијанса беа домашните екипи кои остварија пет победи.

Standings provided by Sofascore

Стандардно по секој натпреварувачки ден се бираат најдобрите моменти, акции, па така најновата листа брои десет мајстории која ја предводи членот на Орландо Меџик, Паоло Банкеро.

Standings provided by Sofascore

Банкеро покажа сила и моќ, па со страшно забивање ја разби конструкцијата од кошот на Њу Орлеанс Пеликанс и тоа тоа ги крена на нозе своите соиграчи од клупата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни