Поврзете се со нас

АБА лига

Најлуд момент од дербито: Мајката на Недовиќ тргна да дели правда на теренот и да го одбрани својот син (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/kkcrvenazvezda

Дерби пресметките меѓу Црвена Звезда и Партизан традиционално носат многу нервоза и тензија, но и вулгарни пораки кои често се слика за натперварите на двата српски ривали.

Звезда вчера на драматичен начин го доби дербито во АБА лигата со кош во последните секунди (88:86), но најлудиот момент пристигна во моментите кога мечот беше и некое време прекинат.

Ледеј од Партизан влезе во клинч со Теодосиќ и Недовиќ и беа разменети навистина невкусни зборови, а српските медиуми откриваат дека дел од драмата сакала да стане и мајката на кошаркаркот на Црвена Звезда.

Мајката на Недовиќ се обидела да влета на теренот и да го одбрани својот син, па на видеото може да се види дека употребува и вулгарен речник.

Во позадина е и неговата сопруга Мина која исто така не останала рамнодушна на случувањата, па ова видео брзо прерасна во вистински хит во регионот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни