Поврзете се со нас

Свет

Мбапе е убедливо најплатениот играч во Европа (ФОТО)

Објавено

на

Килијан Мбапе можеби е на излезни врати од Пари Сен Жермен, но тоа не влијае врз неговата финансиска сметка и договорот кој се уште го има на сила со „светцоте“ од француската престолнина.

Со тој договор кој завршува во јуни тој е убедливо најплатениот играч во Европа во овој момент со заработка од 6 милиони евра месечно.

Напаѓачот на Баерн Минхен, Хари Кејн кој е на второто место на листата која ја објави „Л’Екип“ зема по 2.10 милиони евра месечно што доволно говори за разликата меѓу него и Килијан кого во иднина треба да го гледаме во Реал Мадрид.

Потоа следуваат Де Брујне, Халанд, Алаба, Левандовски…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни