Поврзете се со нас

Македонија

Машина за голови и атракции: Најдоброто од Дибиров во дресот на Вардар (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимур Дибиров како што стојат работите ја игра својата последна сезона во дресот на Вардар, клуб за кој настапува од 2013 година.

Летечкиот Русин направи многу и освои многу титули во „црвено-црниот“ дрес со што дефинитивно се здоби на статус на легенда, но и на голем миленик на навивачите, човек кој секогаш ќе биде добредојден во Скопје, па и во Македонија кога и да посака да се врати.

Во продолжение погледнете едно магично видео за Дибиров, видео кое го составија од СЕХА лигата и кое се однесува на неговите неверојатни мајстории, атракции, супер голови низ изминативе години.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни