Поврзете се со нас

Олимписки игри

Како Мурињо го прослави првиот медал на Португалија на ОИ (ВИДЕО)

Објавено

на

Жозе Мурињо напорно работи за да што подобро ја подготви Рома за новата сезона, но во исто време има и простор да сврти поглед на најважниот спортски настан во овој момент, Летните Олимписки Игри во Токио.

Конечно неговата Португалија дојде до првиот медал на ОИ и тоа во џудо преку Жорже Фонсека.

Фонсека кој е двократен светски шампион освои бронза во категоријата до 100 килограми, а тоа донесе радост и емоции кај Мурињо и неговиот асистент Жоао Сакраменто.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни