Поврзете се со нас

Балкан

Јончевски ја заврши соработката со Трепча

Објавено

на

Македонскиот стратег, Александар Јончевски повеќе не е тренер на косовскиот прволигаш Трепча.

Актуелниот македонски селектор одлучи да си поднесе оставка откако неговата екипа беше катастрофално поразена на домашен терен од Сигал Приштина (53-88). Јончевски сметал дека не може да помогне, да ја поправи ситуацијата и решил да си замине од составот на Трепча.

Од клубот му се заблагодарија за досегашната работа, посветеност и му посакаа среќа во наредните предизвици.

Инаку Трепча со учинок 9-9 е на 4 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни