Поврзете се со нас

Свет

Јакимовски блескаше против синот на Леброн Џејмс (ВИДЕО)

Објавено

на

Андреј Јакимовски и неговиот Вашингтон Стејт остварија победа над УСЦ (Универзитет Јужна Калифорнија) од 75:72 во соочувањето во НЦАА лигата.

„Кугарс“ направија пресврт во второто полувреме и го прокнижија 22 триумф на 29 натпревар во ова натпреварување. Еден од најзаслужните за овој резултат беше токму македонскиот репрезентативец Јакимовски кој реализираше 18 поени, 5 скока и 1 блокада.

Тој беше прв стрелец во својот тим или поточно беа најфикасни заедно со Ватс.

На другата страна интересно беше синот на легендарниот Леброн Џејмс, Брони кој уфрли само 2 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни