Поврзете се со нас

Македонија

Искусниот Алими и понатаму ќе го носи дресот на Работнички

Објавено

на

Арменд Алими ќе го носи дресот на Работнички и во вториот дел од оваа натпреварувачка 2022/2023.

Иако имаше информации, најави дека поранешниот македонски репрезентативец ќе ја промени средината на крајот тој седна на маса со раководството на „романтичарите“ и договори продолжување на соработката со крајот на сезоната. Тој веќе од утре ќе му се приклучи на тимот на подготовките во Охрид.

Клубот од Дебар Маало утре го очекука пријателска средба со Охрид, а на 6 февруари ќе се соочи и со Воска Спорт.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни