Поврзете се со нас

Шпанија

Генијално: Еве што се случува кога Суарез му дава инструкции на Мунир (Видео)

Објавено

на

Барселона и Рајо Валјекано одиграа крајно возбудлив и интересен натпревар кој заврши со резултат 5:2, па нормално е што дел од шпанските медиуми се уште се занимаваат со детали од мечот кој го гледавме на „Камп Ноу“.

Повеќе од јасно е дека човек на одлука беше Нејмар кој успеа да постигне четири гола и да забележи една асистенција, а сега токму во прв план се најде неговото додавање до Суарез, пред се поради генијалниот потег кој го направи Уругваецот.

На видеото кое следи, се гледа како Суарез му покажува на Мунир каде да трча во шеснаесетникот со цел да му остави простор на втората статива, а бидејќи после тоа следи мирна завршница, феноменалниот напаѓачки инстинкт на Уругваецот стана вистински хит меѓу каталонските медиуми.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни