Поврзете се со нас

Балкан

Тричковски влезе и веднаш ја затресе мрежата на АПОЕЛ (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски беше стрелец за АЕК Ларнака во вечерашното реми против АПОЕЛ Никозија во првата лига на Кипар.

Искусниот напаѓач го започна овој меч од клупата за резерви, но тоа не му пречеше бидејќи набрзо по влегувањето во игра во вториот дел се запиша во листата на стрелците. Популарниот Тричко со удар со глава донесе водство за гостите од 1-0, меѓутоа веќе во следниот напад реализираа и домаќините преку Клонаридис, резулат кој се покажа како конечен во оваа пресметка.

АЕК Ларнака со 30 бода се наоѓа на 5 место на прволигашката табела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни