Поврзете се со нас

Англија

Одегард бесно му викаше на соиграч кој лошо се позиционираше на теренот (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Arsenal

Самби Луконга го замени повредениот Томас Парти на полувреме од дербито меѓу Манчестер Сити и Арсенал, но изданието кое го имаше во вторите 45 минути не остави никого задоволен во Северен Лондон.

Навивачите експресно почнаа да ја критикуваат неговата партија, но во фокусот се најде и моментот во кој капитенот на тимот имаше сериозни забелешки за неговата игра.

Мартин Одегард беше бесен на својот соиграч за лошото и погрешно позиционирање на теренот, со кое оставаше многу празен простор во средниот ред.

Во една ситуација, Одегард беше принуден да направи прекршок поради лошото движење на Луконга, па не го криеше својот бес и му се развика на теренот.

Оваа реакција најдобро ја отсликува играта на Луконга, кој доби критики од навивачите и поради тоа што не отиде да ги отпоздрави по крајот на мечот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни