Поврзете се со нас

Одбојка

Марјан Урдов потпиша нов договор со Џио Струмица

Објавено

на

blank

Македонскиот одбојкарски прволигаш, Џио Струмица продолжи да влече потези и да го формира тимот за наредната сезона, па така најновата вест е дека е продолжена соработката со Марјан Урдов.

Урдов имаше на маса неколку примамливи понуди од странство, но одлучи да остане во Струмица и биде дел од амбициозниот проект на клубот кој треба да донесе позитивни резултати како на домашната така и на меѓународната сцена.

Да потсетиме претходно Џио успеа да го врзе Ристо Николов со нов договор, додека пак ги врати во старата средина репрезентативците Владо Милев и Васе Михаилов.

Ристо Николов ја продолжи соработката со Џио Струмица

Уште едно репрезентативно засилување: Џио Струмица го врати и Васе Михаилов

Владо Милев се врати во Џио Струмица

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни