Поврзете се со нас

Одбојка

Ристо Николов ја продолжи соработката со Џио Струмица

Објавено

на

blank

Екипата на Џио Струмица по ангажманите на Владо Милев и Васе Михаилов ја продолжи соработката со Ристо Николов.

Репрезентативниот среден блокер одлучи да остане во старата средина и да потпише нов едногодишен договор. Клубот од Струмица предводен од тренерот Кире Ричлиев има големи амбиции за натпреварувачката 2020/2021 и тоа го покажува со сите овие потези.

Целта е да се освои двојната круна на домашната сцена и да се има што подобар настап во Европа, па затоа клубот најавува и повлекување на други потези во наредниов период.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни