Поврзете се со нас

Одбојка

Владо Милев се врати во Џио Струмица

Објавено

на

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, Владо Милев од нареднава сезона ќе го гледаме во дресот на Џио Струмица.

По долга пауза Милев одлучи да се врати во матичниот клуб со кого потпиша едногодишен договор со опција истиот да може да биде продолжен. Воедно Владо ќе има и уште една улога во Џио и тоа како спортски директор, односно ќе се обиде да го своето искуство во исполнувањето на стратешките интереси на клубот.

Од Џио Струмица информираа дека ќе се обидат да формираат силен тим кој освен во домашните натпреварувања ќе заигра и на европската сцена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни