Поврзете се со нас

НБА

Лилард: Подобро ќе губам секоја година, отколку да играм во тој тим

Објавено

на

Демиен Лилард е пред разделба со Портланд, но засега не е јасно во кој клуб ќе настапува во новата НБА сезона.

По 11 години во редовите на Трејлблејзерс, Лилард реши да побара нов предизвик и побара од клубот да му обезбеди размена во овој период.

Во своето последно интервју, НБА ѕвездата зборувала за актуелната ситуација, потенцирајќи дека никогаш не би потпишала за Голден Стејт, клубот од неговиот роден град Оукленд.

– Го почитувам она што Голден Стејт го направи последните осум-девет години, факт е дека тие се од мојот град, но не можам да бидам дел од тој проект.

– Веќе има некој кој игра на мојата позиција, за мене нема никаква поента. Подобро ќе губам секоја година отколку да отидам во Голден Стејт, – рекол Лилард.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни