Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Фердинанд со интересно предвидување пред финалето: Баерн ќе губи 3:0 пред играчите да трепнат ако..

Објавено

на

Рио Фердинанд во студиото на „БиТи Спорт“ даде и свое видување за финалниот натпревар помеѓу Баерн Минхен и ПСЖ.

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед упати сериозно предупредување до тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик за начинот на кој треба да му се спротивстави на офанзивно моќниот ПСЖ.

– Начинот на кој тимот на Баерн е поставен, со високиот пресинг на топка, остава голем простор на крилните позиции назад.

– Го критикувавме Пеп за промената на тактиката против Лион, но сега тоа го бараме од Флик. Доколку Мбапе, Нејмар и Ди Мариа добијат шанса која што Лион ја доби вечерва, Баерн ќе губи 3:0 пред да трепнат, -изјави Рио Фердинанд.

Инаку, по натпреварот против Лион, Ханси Флик даде изјава дека знае како да го постави тимот на Баерн Минхен за финалниот натпревар против ПСЖ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни