Поврзете се со нас

Македонија

Уште едно ново име во Чаир: Шкупи се договори со офанзивец од Сенегал (ВИДЕО)

Објавено

на

Актуелниот македонски првак Шкупи претстави уште едно летно засилување, засилување кое доаѓа од Африка или поточно од Сенегал.

Нов член на клубот од Чаир е 24 годишниот офанзвецот Алберт Ламане Диене. Тој може да покри повеќе позиции во нападот, да игра како крило, да игра зад најистурениот играч во офанзивата што значи тренерот Гоце Седлоски добива уште една опција која може да донесе голови и асистенции.

Вчера Шкупи го промовираше Бесир Демири што значи дека шампионот се уште не завршил со составувањето на тимот за натпреварувачката 2022/2023.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни