Поврзете се со нас

Свет

Шортс и Бон со нова лекција за Кемниц на Кочов

Објавено

на

FOTO:www.championsleague.basketball

Ти-Џеј Шортс и неговиот Телеком Бон се многу блиску до пласман во полуфиналната рунда од плејофот во првата лига на Германија.

Актуелниот освојувач на Лигата на шампионите уште еднаш го надигра составот на Кемниц, овојпат со 95-78 и сега води со 2-0 во оваа четвртфинална пресметка. Домашниот тим ги доби сите четири четвртини, па со оглед на предноста шанса за настап добија сите играчи.

Најефикасен беше Хокинс со 24 поени, додека македонскиот репрензетативец Шортс беше автор на 19 кошеви со 1 скок, 9 асистенции и 1 украдена топка.

Кај гостите каде улога има нашиот стратег Ѓорѓи Кочов се издвои Видман со 15 поени,

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни