Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија потврди дека има заболени од коронавирусот: Тие се во изолација, ќе прават втори тестови

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион Шкендија потврди дека има двајца свои членови кои се заразени со коронавирусот.

Од клубот од Тетово информираа дека заболените се ставени во изолација, но воедно посочија дека и ќе се направат и втори тестови на овие лица. „Црвено-црните“ нема да даваат повеќе коментари на оваа тема и ќе ги следат сите потези во наредниот период ќе ги повлечат во координација со Институтот за Јавно Здравје и со ФФМ.

Освен двајца членови на Шкендија позитивни тестови (четири) на КОВИД-19 имаше и во Ренова.

Во Шкендија и Ренова има шест позитивни случаи на КОВИД-19

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни