Поврзете се со нас

Шпанија

Се тресе тренерското столче на Зидан, Флорентино Перез веќе го идентификувал можниот наследник

Објавено

на

blank

Зинедин Зидан влезе во голема резултатска криза  со својот Реал Мадрид, а како капак на целата негативна форма дојде и вчерашниот пораз од Алкојано во Купот на кралот.

Медиумите во Шпанија веднаш го растргнаа тренерот на „кралевите“ кој пак по крајот на вчерашниот натпревар и новиот срам кој го претрпе Реал Мадрид даде навистина чудна изјава.

Денеска шпанските медиуми пишуваат дека се подготвува смена на Зинедин Зидан доколку ваквите катастрофални резултати продолжат и во следниот период. Зидан речиси сигурно ќе си замине по крајот на сезоната, но можно е тоа да се случи и сега доколку продолжи негативната серија на Реал Мадрид.

Аргентинските мдиуми пак пишуваат дека прв избор на Флорентино Перез за наследник на Зидан е стратегот кој работи одлично во Ривер Плата, Марсело Гаљардо.

Гаљардо е на клупата на Ривер Плата од 2014 година и од тогаш има освоено многу трофеи со аргентинскиот клуб меѓу кои и две титули во Копа Либертадорес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни