Поврзете се со нас

Македонија

Прва Бразилка во македонскот фудбал: Роналдиња потпиша за Љуботен (ВИДЕО)

Објавено

на

Женскиот македонски фудбал ја доби првата Бразилка, а тоа е Ана Беатриз Тарантино попозната како Роналдиња.

Роналдиња која има 22 години се договори со ЖФК Љуботен и треба да биде квалитетно засилување во обидот да се остварат што подобри и поквалитетни резултати. Инаку Роналдиња е поранешен член на  Васко де Гама и ФФК Вондерленд од Австрија и нејзиниот ангажман е само најава за знаќајните потезите кои составот од Тетово планира да ги повлече во наредниот период.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни