Поврзете се со нас

Свет

Премиерлигашите доминираат на Топ 10 листата на најскапи состави во Европа

Објавено

на

Зад нас е летниот преоден рок во кој клубовите имаа можност да ги обноват своите состави, да додадат ослободат дел од играчите, односно да направи тим кој според нив може да одговори за да се остварат посакуваните цели.

Сите овие поместувања донесоа и промени и на Топ 10 листата на најскапите состави на клубовите, листа на која сосема очекувано доминираат премиерлигашите.

На врвот е англискиот првак кој има тим вреден 926 милиони фунти по што следува градскиот ривал Јунајтед со 877 милиони фунти и Пари Сен Жермен со 820 милиони фунти.

Во првата десетка се уште Реал Мадрид (675), Челси (669), Ливерпул (576), Арсенал (542), Тотенхем (472), Јувентус (563) и Барселона (551).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни