Поврзете се со нас

Репрезентација

Позитивна енергија и насмевки: Најмладите фанови на дружба со македонските репрезентативци (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонските репрезентативци вечерва одработија уште еден тренинг како загревања, подготовка за средбата со Малта во квалификациите за ЕП, а пред истиот нашиот тим на чело со селекторот Благоја Милевски имаше срдечна средба со најмладите фанови.

Многу дечиња беа присустни на комплексот на Куќата на фудбалот и тука тие имаа можност да се поздрават со нашите репрезентативци, да се фотографираат, добијат автограми и убав спомен.

Само за потсетување средбата со Малта е закажана за 23 март од 20:45 часот на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни