Поврзете се со нас

Шпанија

Педри брзо сфати дека направи голема грешка, негов спасител беше Тер Штеген (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LaLigaEN

Навивачите на Барселона ќе го паметат вчерашниот натпревар против Хетафе по освоените три бода, но и по добрите реакции кои ги имаше Марк Андре Тер Штеген.

Таканаречениот „германски ѕид“ одново беше спасител за тимот на Чави Ернандес, но особено за стрелецот на единствениот гол на вчерашниот меч на „Камп Ноу“.

Педри погоди за 1:0 во првото полувреме, но набрзо после голот, имаше една голема грешка која не беше казнета со гол и израмнување само поради Тер Штеген.

Германецот одлично се постави и го доби дуелот еден на еден со Мајорал, со што спаси чист гол во неговата мрежа пред крајот на првиот дел.

Со својата реакција, успеа да го извади Педри од непријатна ситуација, за што младиот фудбалер експресно се заблагодари на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни