Поврзете се со нас

Европски првенства

Нова победа за кадетките: Во “Борис Трајковски” совладан и Иран

Објавено

на

Ракометната репрезентација на Македонија до 18 години славеше нова убедлива победа на Светското кадетско првенство.

Кадетките со убедливи 31:19 славеа против соодветната селекција на Иран.

Македонија со оваа победа заврши на првата позиција на табелата и во следната фаза ќе вкрсти со Шведска и Исланд.

Веќе во среда во 20:30 часот кадетките го играат првиот натпревар од главната фаза против селекцијата на Шведска

Натпреварот ќе се одигра во СЦ „Борис Трајковски”, влез слободен.

фото:РФМ

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни