Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Моќниот Адебајо го реши Тајс со супер забивање (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Мајами Хит славеше над Бостон Селтикс и со тоа ја заврши финалната серија на Истокот, поточно обезбеди место во дуелот за титулата во НБА лигата каде ќе се соочи со екипата на Лос Анџелес Лејкерс.

Стандардно по секој меч се бираат најдобрите потези, па така беше и по шестата средба во „меурот“ во Орландо каде за мајсторија на денот беше прогласена онаа на Бем Адебајо од Мајами. Центарот се направи сам, го мина Тајс и на атрактивен начин со забивање ја смести топката во кошот на Селтикс.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни