Поврзете се со нас

АБА лига

МЗТ Скопје и Пелистер ќе добијат нови термини: Одложен е четвртиот „балон“ во АБА2 лигата

Објавено

на

МЗТ Скопје и Пелистер нема да имаа предизвици во АБА2 лигата во овој прв месец од 2022 година, а причината за тоа е откажувањето на турнирот кој од 17 до 23 јануари требаше да се одигра во Бања Лука.

Имено поради лошата ситуација со коронавирусот во регионот е одлучено овој „балон“ да не се игра во закажаниот термин, односно истиот да се одложи за месец февруаи односно за периодо од 6 до 12.

Тоа се дуели од 8,9 и 10 коло, а тоа значи дека МЗТ ќе се соочи со Сутјеска, Подгорица и Војводина, додека Пелистер за ривали ќе ги има Младост, Рогашка и Подгорица.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни