Поврзете се со нас

Македонија

Македонија ЃП и Ренова ја обновија соработката со неколку значајни играчи

Објавено

на

Македонските прволигаши Македонија Ѓорче Петров и Ренова ја обновија соработката со неколку значајни играчи од минатата сезона.

Клубот од Скопје ги награди со нови договори Кристијан Филиповски и Самир Фазли што е јасен знак дека „лавовите“ почнуваат активно да го кројат составот за наредната кампања со оглед на тоа што вчера беше официјализирана новата соработка со Боби Божиновски и Ермедин Адем.

Кога е пак во прашање Ренова, Арѓен Гафури, Бурим Садики и дефанзивецот Џелил Абдула ќе останат во оваа екипа најмалку до 2022 година.


Реклама
Реклама
Реклама

Популарни