Поврзете се со нас

Германија

Легендарниот Аилтон се соблече гол како од мајка роден и честиташе роденден на луд начин (Видео)

Објавено

на

Foto:instagram.com/ailtonag

Бразилецот Аилтон беше ударна игла во нападот на Вердер Бремен во сезоната кога овој германски великан стигна до титулата во Бундеслигата во 2004-та година, а 18 години подоцна, повторно се најде во центарот на вниманието во Германија поради една роденденска четитка.

Пред речиси две децении, Аилтон важеше за еден од најдобрите напаѓачи во германската елита и одигра гоолема улога во битката за титулата, па сега реши да повтори една фотографија од тоа време.

По повод 70-от роденден на угледниот магазин „Билд“, Аилтон реши да повтори една незаборавна фотографија со цел да испрати честитки до познатата редакција.

Аилтон се соблекол гол како од мајка роден и испратил видео порака со роденденска честитка, позирајќи со освоениот трофеј од Бундеслигата од 2004-та година, исто како пред 18 години, но со значително поголема килажа.

Видеото е на следниот ЛИНК

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни