Поврзете се со нас

Германија

Кога е во форма никој не може да го запре: Полската гол машина во акција (ВИДЕО)

Објавено

на

И додека со нетрпение се очекува стартот на новата сезона во елитната германска конкуренција од Бундеслигата уште еднаш не потсетија што Роберт Левандовски направи во натпреварувачката 2020/2021.

Полјакот беше едноставно незапирлив на терените, стадионите и даде дури 41 гол во Бундеслигата со што го урна рекордот за дадени погодоци во една кампања кој досега беше во сопственост на славниот Герд Милер.

Во продолжение погледнете ги сите мајстории на Лева со кои испиша нова страница од историјата на германскиот фудбал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни