Поврзете се со нас

Англија

Грилиш и Бернардо играа серва, Џек се изнервира и побара помош од ВАР (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Сити е во одлична форма и ако вака продолжи сигурно ќе ја одбрани титулата во Премиер лигата.

Меѓутоа и покрај фантастичната низа нема опуштање во таборот на „граѓаните“, натпреварувачкиот дух е на највисоко ниво и најдобар доказ за тоа е партијата сервис која ја имаа Џек Грилиш и Бернардо Силва.

Англичанецот и Португалецот се пресметаа пред своите играчи, беше напнато, па во еден момент Џек се изнервира и дури побара помош од ВАР технологијата по што снимката беше вратена назад и беше утврдено дека Бернардо играл со рака.

Погледнете го овој момент, ама и целата партија која на крајот по многу борба ја доби Силва.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни