Поврзете се со нас

Репрезентација

Фудбалерките загубија од Грузија и на вториот меч во Тбилиси (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: fm.mk

Женската репрезентација на Македонија доживеа пораз и на вториот пријателски меч од Грузија.

Пред неколку дена Грузијките славеа со 3-0, додека пак денеска домашните фудбалерки победија со 1-0. Најважниот момент на средбата во Тбилиси се случи во првото полувреме, поточно во 17 минута кога Татуашвили ја смести топката во нашата мрежа.

Македонија: Ефтинџоска, Комненова, Лимани, Максути, Милчевска, Мојсоска, Панеска, Павловска, Села, Џоклеска, Велкова;

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни