Поврзете се со нас

Лига на нации

ФФМ со голема благодарност до навивачите: Беше импресивно да се види како 20.000 луѓе ја бодрат Македонија

Објавено

на

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) се огласи и им се заблагодари на навивачите за големата поддршка која вчера му ја дадоа на националниот тим на пресметката против Бугарија во Лигата на нации.

Нашата селекција не го донесе посакуваниот резултат и со тоа разочара, ама затоа истото не може да се каже за македонските навивачи кои во голем број ја исполнија Националната арена и дадоа максимална поддршка на фудбалерите и Македонија.

Поради ова ФФМ им се заблагодари од срце на сите оние кои беа присутни на стадионот и покрај лошите временски услови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни