Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Вилијамс полета и го разби кошот на Зенит (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одигра претпоследното 17. коло за оваа 2021 година, коло кое донесе неизвесност, квалитетна кошарка, супер акции и индивидуални потези.

По секоја рунда се бираат најдобрите моменти, па така и овојпат го имаме Топ 10 одбројувањето кое го предводи некогашниот втор пик на НБА драфтот (2011), Дерик Вилијамс кој сега го носи дресот на Макаби Тел Авив.

Крилниот центар имаше екстра квалитетно забивање во пресметката со Зенит во Русија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни