Поврзете се со нас

НБА

Дончиќ доби лузна на лицето по дуелот со Вигинс: Сега изгледам поопасно (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/dallasmavs

Ендрју Вигинс беше задолжен за чување на Лука Дончиќ и извонредно си ја заврши својата задача, бидејќи во најголем дел успеа да го неутрализира најдобриот играч на Далас.

Иако во најголем дел од случаите играше чисто, кошаркарот на Голден Стејт беше малку груб во првата четвртина, бидејќи со едно движење со раката, го расече Лука на лицето.

Словенецот доби голема гребнатина на лицето и цел меч го одигра така, па на социјалните мрежи доби и споредби со ликот од „Војната на ѕвездите“, Кајло Рен.

По поразот од 112:87, и самиот Дончиќ го коментираше овој дуел, односно гребнатината која ја доби од Вигинс.

– Добро сум, немаше никаква лоша намера. Сега изгледам полошо и поопасно, – изјави Лука.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни