Поврзете се со нас

Македонија

Бабиќ: Ќе останам во Битола се додека не ја освоиме титулата

Објавено

на

blank

Хрватскиот стручњак, Жељко Бабиќ потпиша нов долгорочен договор со Еурофарм Пелистер и ќе остане во оваа средина најмалку до 2024 година.

Хрватот останува во Битола: Пелистер го „врза“ Бабиќ до 2024 година

Бабиќ кој дојде во Битола во 2020 е среќен и задоволен што останува во сегашната средина каде се надева дека заедно со клубот ќе ги оствари зацртаните цели.

-Радосен сум што сум дел од семејството на Пелистер, се ќе направиме за да еден ден го подигнеме тој пехар кој силно го посакуваме. Секако за тоа е потребен процес, време и квалитетни одлуки. Јас на шега велам, ќе останам во Битола се додека не ја освоиме титулата, -истакна Бабиќ кој посочи како го гледа Пелистер.

-Сакаме да имаме што е можно повеќе македонски репрезентативци, да бидеме радосни и горди кога ќе игра македонската репрезентација. Спојот на домашни репрезентативци и добро селекционирани странци ќе донесе резултати. Тоа е само прашање на време е кога тоа ќе се оствари, но клубот веќе сега остварува големи успеси, -порача тренерот на „фармацевтите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни