Поврзете се со нас

Балкан

Ашковски погоди за Ламиа во Купот на Грција

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ашковски се запиша во листата на стрелци за Ламиа во денешната победа над Аполон во Купот на Грција.

Домаќините славеа со 4-2 и со вкупни 6-3 ја минаа четвртфиналната рунда во ова натпреварување. Ашковски беше стрелец на првиот гол за Ламиа во 20 минута, гол со кој израмни на 1-1 и со тоа го најави пресвртот во продолжението на средбата.

Стефан беше активен на теренот до 82 минута. Наредниот меч за Ламиа е против Јоникос на 30 јануари во домашниот шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни