Поврзете се со нас

Франција

Во ПСЖ затвараат клучно прашање: Најголемата ѕвезда на клубот пред продолжување на договорот

Објавено

на

blank

ПСЖ вчера успеа да го совлада Марсеј со 2:1 и така да стигне до нова титула во Супер купот, прва за Маурисио Покетино по 11 дена на клупата на „светците“.

Сега откако е обезбеден уште еден трофеј, од клубот може да се насочат кон прашањата поврзани со тимот и како тој би требало да изгледа во иднина.

„Скај Спортс“ пренесува дека ПСЖ во моментов е во преговори со претставниците на Нејмар за продолжување на соработката.

Францускиот клуб сака да го задржи својот најпознат играч во своите редови, а сега и Нејмар бил подготвен да остане во клубот.

Одлуката се уште не е конечна, но целиот развој на настаните говори дека Нејмар веројатно ќе ја продолжи верноста со ПСЖ.

Неодамна во медиумите се појавија шпекулации дек Нејмар им кажал на првите лица на клубот дека ќе остане на подолг период доколку во ПСЖ биде донесен Лео Меси, па ваквата најава дека Бразилецот продолжува со клубот од главниот град на Франција би можела да значи дека е направен напредок и во преговорите со Лео Меси.

Инаку, пред две години Нејмар бараше да си замине од клубот, но тогаш неговата желба не беше исполнета и тој остана на „Паркот на принцовите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни