Поврзете се со нас

Европски првенства

Во негов стил: Митревски е автор на една од најатрактивните одбрани во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски е автор на една од најатрактивните одбрани во третото коло од квалификациите за Европското првенство кое е на програмата во 2024 година во Германија.

Асот на Порто често го гледаме на топ листите на ЕХФ во ЛШ за да сега биде меѓу најдобрите и на репрезентативно ниво, односно ја зазема четвртата позиција со супер интервенцијата во Скопје против Португалија или во конкретниот случај против Диого Силва Да Боргес.

Ова Топ 5 одбројување го отвара Црногорецот Симиќ, додека број еден е Грузиецот Цинцадзе.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни