Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Toто: Ова е многу важен меч, клучот ќе биде во одбраната

Објавено

на

Нова недела, нов предизвик за Вардар во Лигата на шампионите овојпат на гостински терен во Хрватска против составот на ППД Загреб.

Ова е дуел на две екипи кои не се прославија по првите 9 кола и со освоени 5, односно 4 бода се наоѓаат на 6 и 7 позиција на табелата, па поради тоа двата клуба се надеваат на поволен резултат. „Вардарци“ бараат прекин на серијата од шест порази, а според Жереми Тото тоа ќе биде возможно ако одиграат како против Кил, но и одбраната биде на највисоко ниво.

-Нашите очекувања за овој натпревар е да бидеме силни исто како што бевме во Кил. Мислам дека покажавме добро лице иако загубивме. Сега се фокусираме на овој натпревар, имаме видео-анализа на противникот и верувам дека секој е фокусиран за овој натпревар. Ова е многу важен меч, клучот ќе биде во одбрната, -порача Тото.

Мечот Загреб-Вардар е закажан за утре од 20:45 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни