Поврзете се со нас

Македонија

Сега го очекува долг период на рехабилитација: Koстески имаше успешна операција на коленото

Објавено

на

Foto:facebook.com/hceurofarmpelister

Македонскиот репрезентативец и член на Еурофарм Пелистер, Ненад Костески имаше успешна операција на десното колено кое го повреди на средбата против Колстад во Лигата на шампионите.

Настрадаа лигаментите и беше потребен хируршки зафат за да се реши проблемот, операција која мина во најдобар ред и сега Костески може да го започне периодот на рехабилитација.

Тој ќе биде во аут со месеци, ќе мора да биде мирен и трпелив и да ги мине сите фаза пред да може официјално да им се врати на терените.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни